Piedzīvojumu ekspedīcija Murjāņi – Vangaži

Piedzīvojumu ekspedīcija Murjāņi – Vangaži

PIEDZĪVOJUMU meklētāj!

Ja ilgojies izvingrināt #paliecmājās ķermeni, izvēdināt emocijas un pieredzēt neparastu ceļojumu, tad kustības “Kalnā” MURJĀŅU – VANGAŽU PIEDZĪVOJUMU EKSPEDĪCIJA Imanta Ziedoņa garā ir tieši tas, ko meklē!

Gids – drosmīgais un uzmanīgais Jevgeņijs Stūrmanis.

Un tātad? Maršruts Murjāņi – Vangaži, kopumā 17 km garš, skaists, neparasts un pat mežonīgs ceļš “Kalnā” pozitīvā čiliņā ar pārsteigumiem pirmajā vai abos posmos pēc izvēles.

1.posms “MURJĀŅI – GAUJA/ RĀMKALNU ATPŪTAS CENTRS” 4,5 km garumā izaicina to iet, izmetot lokus gar un brienot pāri upei, šur tur pārvarot pakalnus un šauras takas, tajā pašā laikā apskatot: veco kamaniņu trasi, Lojas upi un tās krastus, kā arī, uzkavējoties Ziedoņa muzejā, iestiprinoties Rāmkalnu atpūtas centrā, ja ir vēlme nopeldoties Gaujā.

2.posms “GAUJA/ RĀMKALNU ATPŪTAS CENTRS – VANGAŽI” ir citādāks – mērenāks 12,5 km garš ceļš, kurā veldzēties avotos un apskatīt: Inčukalna Velnalu un Medību pili, Annas Ludiņas Mākslinieku dārzu, Vilkaču priedi, Vangažu baznīcu.

DALĪBA – dabiskas enerģijas uzlādes elementi pašam un uzkodas piknikam (desiņas, spēka maize, riekstiņi u.c.), priekšmets, kas simbolizē tā īpašnieku, kā arī pārgājienam atbilstošs ekipējums. Jāņem vērā ne tikai iespēja nopeldēties un ceļa romantiskā, bet arī tā mežonīgā puse – būs brišana pāri upei, sagāzti koki, šauras takas, aizauguši dārzi.

Provizoriskās izmaksas – transports (~ 5€), Ziedoņa muzeja apmeklējums (~ 5€) un tik, cik sirds kāro – Rāmkalnu veikalā, kafejnīcā u.c.

STARTS sestdien, 4. jūlijā plkst. 11.00 no Murjāņu Sporta ģimnāzijas pagalma.

Adrese – “Klintslejas 4”, Murjāņi, Sējas novads. Mūs varēsi atpazīt pēc “Kalnā” logo un jautras čalošanas.

Kā nokļūt līdz startam? Ar sabiedrisko transportu, kas atiet no Rīgas sabiedriskās autoostas plkst. 9:40 (mikroautobuss) un plkst. 9:45 (lielais autobuss) līdz Murjāņiem; pietura “Internātskola”. Vai ar automašīnu, savu spēkratu atstājot Murjāņu Sporta ģimnāzijas stāvlaukumā.

Atpakaļ uz Murjāņiem vai Rīgu tiekam ar sabiedrisko autobusu, kas diezgan regulāri kursē līdz pat plkst. 21:12.

N.B.! Atceramies par nosacījumiem braukšanai sabiedriskajā transportā – mutes un deguna aizsegu lietošanu, kā arī 2 metru distances starp pārgājiena dalībniekiem ievērošanu, lai mazinātu saslimšanas ar Covid 19 risku.

“Ceļš – tas ir stils. Ko mēs ieraugām, kā ieraugām, kāpēc pie tā apstājamies vai tam paejam garām. Izvēles un atlases darbs. Izlases darbs.” /Imants Ziedonis/ GĀJUŠI!!!

Kontaktinformācija: 26472306 (Vija) vai 27601187 (Jevgeņijs).

Seko informācijai – https://www.facebook.com/kalnaaa. Pasākumā var tikt fotografēts vai filmēts kustības “Kalnā” publicitātes nolūkos.